Vissza a tartalomjegyzékhez


Veszélyes Alpok

Egy új osztrák tanulmány a legnépszerűbb hobbi, a hegymászás veszélyeire figyelmeztet az Alpokban. 
A jelentés szerint naponta huszonketten sérülnek meg, és közel száz ember veszti életét évente a hegyekben. Ausztria hegyvidékének elbűvölő látványa mágnesként vonzza az osztrák és külföldi hegymászókat. Az otthoni és szabadidős tevékenység biztonságával foglalkozó osztrák intézet azonban arra figyelmeztet, hogy a hegyekben eltöltött napok gyakran végződnek rosszul. Tavaly nyolcezren szenvedtek el kórházi kezelésre szoruló sérüléseket. 

Az intézet vezetője, Rupert Kisser beszámolt arról is, hogy a hegyi balesetekben évente közel száz ember veszti életét. 2004-ben a sérültek fele hatvan év feletti volt, a kezelésre szoruló esetek harminchét százaléka csonttörés. A hegyi balesetek leggyakoribb oka a tanulmány szerint a megcsúszás, akár havon, akár kavicsokon, illetve a nedves füvön. Múlt héten Alsó-Ausztriában egy diák halt meg úgy, hogy egy fotó készítése közben megcsúszott, és százhúsz métert zuhant. (BBC)