Leállíttatta az evolúciós elmélet oktatását a szerb iskolákban az
ország oktatási minisztere, jelentette a BBC a Glas Javnosti című szerb
napilapra hivatkozva. Ljiljana Colics oktatási miniszter szerint ugyanis a
darwini elmélet és a bibliai teremtéstörténet ugyanolyan dogmatikusak, így
legfeljebb együtt taníthatók.
A BBC beszámolója szerint egyelőre nem tudni, hogyan ellenőrzik az oktatási
tilalmat. Helyszíni tudósítók szerint a döntés sokkolta a szerb oktatókat.
„Botrányos”, jellemezte a döntést a BBC-nek Nikola Tucics biológus. Véleménye
szerint Szerbia „egyre inkább teokratikus állam”. Felháborítónak
tartja, hogy az egyre nagyobb politikai szerepet játszó szerb ortodox egyház
nyomására a 21. században a Jelenések könyve határozza meg az oktatást”.
„Hasonló kísérletek több amerikai államban is voltak, de ott elutasították
őket. Úgy látszik, a mi fundamentalistáink erősebbek” - nyilatkozta
Tucics.
A teremtéselmélet szerint az emberiség keletkezéséről a Biblia ószövetségi
része ad pontos beszámolót. Az emberiség kialakulását szerves fejlődésként
leíró darwini elmélet a tudomány által leginkább elfogadott álláspont,
írja a BBC. (Index)