Vissza a tartalomjegyzékhez


Két magyar arany

Az elmúlt hétvégén, július 9-től 11-ig rendezték meg a horvátországi Zágrábban a második kajak-kenu Európa-bajnokságot. A versenyen szinte kivétel nélkül azok képviselték magukat, akik a tavaly szeptemberi szegedi világbajnokságon is részt vettek. A magyar válogatott összetételének érdekessége volt, hogy huszonöt évben maximálták a korhatárt, lehetőséget adva ezzel a fiatalok élvonalbeli szerepléséhez, a sikerélmény megszerzéséhez. Versenyzőink összesen két aranyat szereztek: kajak egyes (K1) 1000 méteren Vereckei Ákos, valamint kajak négyes (K4) 1000 méteren a Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet és Bóta Kinga alkotta női csapat. Ezen kívül kilenc ezüst és egy bronzéremmel is büszkélkedhetett válogatottunk. (Hetek)