Egy útszéli árokban olyan, úgynevezett kondoleáló emlékkönyveket talált egy jászárokszállási
lakos, amelyeket Antall József néhai miniszterelnök halála alkalmából vezettek annak
idején a varsói és a kairói magyar nagykövetségen. A megtaláló a köteteket Dávid
Ibolya igazságügy-miniszternek továbbította, aki ez ügyben vizsgálatot kezdeményezett.
A megtalált emlékkönyvek nem a Külügyminisztériumból kerültek illetéktelen
kezekbe - közölte az MTI kérdésére Horváth Gábor külügyi szóvivő. Az egykori
kormányfő elhunyta után a magyar külképviseletek - a diplomáciai szokásoknak
megfelelően - részvétnyilvánítási könyveket nyitottak, amelyek az akkori
Miniszterelnöki Hivatalhoz kerültek. A Külügyminisztériumban a kötetek kezelésében
és nyilvántartásában mulasztás nem történt - hangsúlyozta a vizsgálatot követően
Horváth Gábor. (MTI)