Vissza a tartalomjegyzékhez


Méltatlan irattározás

Egy útszéli árokban olyan, úgynevezett kondoleáló emlékkönyveket talált egy jászárokszállási lakos, amelyeket Antall József néhai miniszterelnök halála alkalmából vezettek annak idején a varsói és a kairói magyar nagykövetségen. A megtaláló a köteteket Dávid Ibolya igazságügy-miniszternek továbbította, aki ez ügyben vizsgálatot kezdeményezett. A megtalált emlékkönyvek nem a Külügyminisztériumból kerültek illetéktelen kezekbe - közölte az MTI kérdésére Horváth Gábor külügyi szóvivő. Az egykori kormányfő elhunyta után a magyar külképviseletek - a diplomáciai szokásoknak megfelelően - részvétnyilvánítási könyveket nyitottak, amelyek az akkori Miniszterelnöki Hivatalhoz kerültek. A Külügyminisztériumban a kötetek kezelésében és nyilvántartásában mulasztás nem történt - hangsúlyozta a vizsgálatot követően Horváth Gábor. (MTI)