Ez az év immár a negyedik, amikor az órákat egy órával előre állítják Mexikóban,
a mostani mégis heves tiltakozást váltott ki a lakosság körében. A 98 milliós ország
lakói az egész óraátállítást felesleges hercehurcának tekintik, és a harmincegy
tagállamból nyolcban nem is engedélyezik. Máshol azt javasolják, hogy az óraátállítással
együtt módosítani kellene a munkaidő kezdetét is, hogy az ember „biológiai órájában”
ne keletkezzen időzavar. Mexikó legrégibb, Sonora nevű tartományában biztos, hogy
nem változtatnak, mivel az amerikai szomszéd, Arizona sem húzza előrébb óráját, így
aztán a határmenti kereskedelem rendje sem borul fel. Mexico City törvényhozó testülete
is elvetette az átállás ötletét, mert óriási káoszt okozott volna, hogy a belváros
kilencmillió lakosának másképp jár az órája, mint a külvárosi másik kilencnek. A
kormány mégis úgy véli, a lakosság kétharmada, háromnegyede támogatja az átállást.
Energiamegtakarítás szempontjából a váltás előnye azonban valóban jelentős egy
olyan országban, ahol a túlterheltség miatt a teljes vagy részleges áramhiány sem
ismeretlen. Az átalakítással mintegy egymillió kWh áram takarítható meg, ami az éves
fogyasztás egy százaléka. (Reuters)